מאמרים

חופשות סקי במקום כדורים ובלי מרשמים מרופא - המשך המאמר

חופשות סקי גם, כמובן, מכניסות את הנופש למסגרת ספורטיבית בלי שהוא מרגיש בכך. מבחינתו מדובר בעיסוק יוקרתי, אבל הגוף עובד שעות נוספות ומתחזק במקומות הנכונים.
הערבים השלווים בכפרים המיוחדים לאוהבי הספורט הלבן מציעים גם הם מזור לנפש. על לוח הופעות יש תמיד רשימות של הפעילויות התרבותיות במקום, בהם הופעות, טיפולים, כמו מסאז'ים, רפלקסולוגיה וריפוי בצמחים. גם טיולי טבע נערכים בסביבה והכל ביחד יוצר אווירת בריאות בלי המאמץ המנטלי שמלווה אל הנושא הזה בדרך כלל. וכשחוזרים הביתה בכוחות מחודשים, כבר אפשר להתחיל לתכנן את הטיסה הבאה לאותו מקום או לדומיו. רק ההכנות האלה יכולות בקלות להחליף אקמול או אנטיביוטיקה.
חופשות סקי הן לא הדרך היחידה, כמובן, לחזק גוף בעזרת נפש. כל בילוי מענג תורם את חלקו ובוודאי כל עיסוק רוחני בהתאם לצרכים האישיים של כל אדם ואדם. הטיפול ההוליסטי מייחס לאדם כוח פנימי שמיועד לתת את כוח החיים, וכל שיטה מביאה את הרעיונות הספציפיים שלה על מנת לרתום את אותה יכולת לטובת שיפור תפקודו של הגוף. במסגרת זו מדובר בתחומים רבים שרק צריכים להיבחר בקפידה. רייקי, מדיטציה, שמאניזם, צ'י קונג, התמקדות, דמיון מודרך, הם רק קצה רשימת הפעילויות שעשויות להבטיח בריאות נפשית ואיתה גם גוף חסון וחסין.

חזרה לחלק ראשון