מאמרים

חופשות סקי במקום כדורים ובלי מרשמים מרופא

על הקשר בין בריאות הגוף לבין אושרה של הנפש נכתבים מחקרים ומאמרים זה עשרות שנים. העולם המערבי לומד לאט לאט מה שעמי המזרח כבר יודעים מאות אם לא אלפי שנים – הגוף שלנו הוא כלי שצריך לטפח בעיקר בעזרת עצמנו והיכולת הרוחנית שלנו. רפואה הוליסטית – זו התשובה לכל מי שמפקפק ביכולתה של הרפואה המסורתית לתת מענה לכל התחלואים עלי אדמות. מדובר בכל השיטות האלטרנטיביות, והן באמת רבות, המדגישות את הטיפול הכולל באדם על מרכיביו הגופניים, הנפשיים, המנטליים והחברתיים , בניגוד לתפיסה המסורתית המתייחסת לאיבר החולה או הפגוע.
אבל ברור לכולנו שעוד לפני שמתפנים לתרגילי שיאצו, חוגי קפוארה ומנחי דמיון מודרך, אנחו יכולים לדאוג לגוף ולנפש שלנו גם בעזרת כלים מאוד פשוטים כמו טיפוח פעילות פנאי ענפה, חופשות סקי בצפון אירופה וסיורי מדבר רוחלניים באפריקה. זה אומנם עלול להישמע פשטני, אבל כבר הוכח מעל לכל ספק שאלה דברים שעוזרים לחוזק הנפש. ועם נפש חזקה יש פחות סיכוי לחלות והרבה יותר סיכוי להבריא במקרה הצורך.
ואם ניקח למשל חופשות סקי כדוגמא, הרי שטיסה לכפרי נופש באוסטריה מכילה את כל מה שאנחנו צריכים לתחושת רוגע שכל כך חסרה בחיי היום-יום. קודם כל הטיסה שמנתקת אותנו פיזית מהשיגרה המעייפת, והנחיתה באזור מושלג מייד הופכת את הקסאמים בעזה לעוד יותר רחוקים. המראה הלבן המשובץ צימרים חינניים לא מזכיר במאום את הרוטינה המעיקה שלנו כאן.

המשך מאמר