מאמרים

שינויים בהרגלי האכילה.

במשך אלפי שנים בני האדם ניזונו ממזונות התואמים את דרישות גופם. בין אם נטען אם זו הנטייה הבראשיתית של הטבע האנושי מאז בריאותו, ובין אם נטען שהמבנה האנושי סיגל לעצמו הרגלי אכילה שונים. איך שלא יהיה הגוף שלנו דורש מזון איכותי בריא וכמה שיותר טבעי.

עם המהפכה התעשייתית ותופעת העיור באירופה ובארצות הברית במאה ה19 החלה תופעה של צריכת מזונות לצורך תענוג. כניסתם של תוצרי קמח לבן וסוכר לבן אל המטבח של שועי העולם היה רק צעד ראשון לקראת מה שהיה צפוי לתפריט המין האנושי בתחילת המאה ה20. כניסתם של מזון תעשייתי עתיר בנתרן, חומרים משמרים, חומצות מאכל, סוכרים וקמח לבן הותיר את האדם בפני שפע עצום של אוכל אך לא מזון. למה הכוונה?

לא כל דבר שהוא אכיל הוא מזין את הגוף. גופנו לא זקוק לכמות אדירה של סוכרים ונתרן ואילו אנו מבלי משים מרעילים את גופנו בחומרים שאפילו לא ראויים לאכילת כלב.

מה שלא טעים הוא בריא. את המשפט הזה תשמעו בקרב ילדים רבים שמואסים במזונות בריאות ורצים להם אל עבר מדף הממתקים. גם אם ננסה ללמדם שגם אוכל בריא הוא טעים עדיין הם יטו לחשוב שלא כך הוא. כאן המקום להעיר שכל דבר הוא בר חינוך ואם אנו נחנך את ילדינו כבר מינקות שאוכל בריא זה האוכל היותר טעים הם יתרגלו לעובדה זו וכבר בגיל צעיר הם ימאסו בממתקים חסרי התזונה.
אלא שפטור בלא כלום אי אפשר הרי אין אנו מצפים שניתן לילדנו ללעוס רק עלים ירוקים השכם והערב לכן עצתנו היא שלכל דבר קיים תחליף.

המשך מאמר